Hakkımızda

Kurumsal

Hakkımızda

Pomza, gözenekli yapısı, hafifliği, yüksek izolasyon etkileri, atmosferik şartlara karşı direnci sebebiyle, insanlığın en eski çağlardan beri kullandığı en eski yapı malzemelerden birisidir. Antik Yunan ve Roma dönemlerinde pomza, amfi tiyatrolar, tapınaklar, su kemerleri, hamamlar ve mahzen yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. İnşa edilen bu yapılar zamana karşı halen direnmektedir.

Kullanım ağı bu denli geniş olan pomza sektörüne girişimiz 1978 yılında Nevşehir’de gerçekleşmiştir. Teknolojik özellikleri ve birçok endüstriyel hammadde türüne göre çeşitli avantajlara sahip olan pomza madeninin, farklı endüstri dallarında yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır. Bu alanlardan birisi olan, bimsblok üretimine geçişimiz ise, 2005 yılında 20.000 metrekare kapalı ve 150.000 metrekare açık alana sahip tesislerimizde günlük 200.000 adet üretimle başladı.

Firmamız sektörel hizmet etkinliklerini, ekonomik ve teknolojik gelişmelerin takibinde, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda , kaliteden ödün vermeksizin , güvenilir ürünler üretmeyi amaç edinmiştir.Ürünlerimiz , Türkiye’nin dört bir yanında konut, otel, iş merkezi,alışveriş merkezi ve fabrika projelerinde , kalitesi,hizmeti ve sınırsız müşteri memnuniyeti ile sektörün lider kuruluşu haline gelmiştir.

Tekno Bims markalı ürünlerimiz , karışımın hazırlanmasından paketlenmesine kadar , yüksek üretim teknolojisi,uzman kadrosu,TSE,CE,ISO ve UTO belgeleri ile , Avrupa standartlarındaki üretimi , sektörün en kapsamlı kalite kontrol ve Ar-ge departmanı ile üstün kalitede duvar,asmolen ve peyzaj blokları inşaat sektörünün hizmetine sunulmaktadır.